Pirtis ir sportas | Sanilux

Pirtis ir sportas

Pirtis ir sportas

Pirtis ir sportas

Patyrę treneriai žino, kad tie, kurie nori pasiekti gerų rezultatų sporte, būtinai turi reguliariai apsilankyti pirtyje. Skaitykite geriausių atletų atsiliepimus ir rekomendacijas, kodėl sportininkams reikia pirties.

Daug mokslinių straipsnių ir tyrimų aptaria pirties ir sporto temą. Dažniausiai šių tyrimų rezultatai priveda prie vienos išvados – raminanti šiluma teigiamai veikia žmogaus savijautą. Tuose pačiuose tyrimuose yra daug įdomių įrodymų, kaip reguliarūs saunos apsilankymai daro naudingą poveikį sportinei veiklai.

tommy-haas-klafs-torni

Teigiamas pirties poveikis

Pirtis stimuliuoja medžiagų apykaitą ir kraujotaką raumenyse, padeda greitesniam kūno atsigavimui po treniruotės. Šiluma ne tik palengvina sąnarių ar raumenų skausmą, bet taip pat skatina greitesnį traumų ir patempimų gijimą. Žinoma, nepamirškime ir apie kitus teigiamus pirties poveikius, kurie yra nesusiję su sportu, bet taip pat turi įtakos rezultatams. Pirtis stiprina imuninę sistemą, po apsilankymo pirtyje greičiau užmiegama, sumažėja prabudimų skaičius miegant ir žinoma, psichologiškai atsipalaiduojama. Tai ypač aktualu sportininkams, kurių treniruotės yra intensyvios, kurie siekia aukštų rezultatų  ir jaučia nuolatinį psichologinį spaudimą.

“Tie, kurie reguliariai lanko pirtį ar KLAFS gamintojo Sanarium’ą, jaučiasi labiau pailsėję, miego fazės yra ilgesnės ir intensyvesnės” – sako profesorius Resch, Vokietijos sveikatos instituto iš Bad Elsterio direktorius, remdamasis savo ilgamete patirtimi. Žinoma, ši teikiama pirties nauda taikoma ir profesionaliems sportininkams.

Nepriklausomai nuo to, ar profesionaliai sportuojate ar tai yra Jūsų hobis, tokia programa yra labai svarbi: pirmiau sportas, tada pirtis. Prieš einant į sauną, turite nuraminti širdies ir kraujagyslių sistemą. Idealu – šiek tiek pailsėti, išgerti daug vandens, pabūti po dušu. Taip Jūs paruošite savo kūną ir protą atsipalaidavimui ir pasiruošite saunai.

klafs-sauna-sport-tommy-haas

Tommy Haas žino, kad profesionaliems sportininkams yra svarbu po treniruotės atgauti jėgas.  

Nepaisant to, kad kiekvienoje profesionalioje sporto salėje yra pirtis, daugelis sportininkų taip vertina saunos teikiama naudą, kad įsirengia pirtį ir savo namuose. Čia populiariausias yra pirčių ir SPA rinkos pasaulinis lyderis – gamintojas KLAFS. Dienos pabaigoje teniso žvaigždė Tommy Haas nepraleidžia progos pasimėgauti pirtimi. Jis laikosi šio rėžimo, nesvarbu, kur jis būtų – namuose, viešbutyje ar profesionaliuose turnyruose.

“Pirtis puikiai tinka atsigaivinti po ilgų treniruočių ar varžybų. Aš ilsinu ne tik kūną, bet ir atsipalaiduoju psichologiškai.”, – tvirtina sportininkas. 2000-ųjų metų vice-olimpinis čempionas namuose įsirengė paprasto bet modernaus dizaino KLAFS lauko sauną Torni.  KLAFS Torni sauna yra tikra sodo dekoracija.

klafs-talo-christina-obergfoell-sauna

Kaip ir daugelis profesionalių sportininkų, ieties metikė Christina Obergfoll visiškai pasitiki KLAFS įmonės planavimu ir privačios fitneso ir SPA erdvės įrengimu savo namuose. Pirmiausia, šis pasitikėjimas yra dėl to, kad KLAFS Group įmonei taip pat priklauso SSF Pools, su 40 metų patirtimi įrengiant baseinus. Christina Obergfoll pasirinko KLAFS Talo sauną su integruota InfraPLUS infraraudonųjų spindulių sėdyne, konkrečiai siekiant švelniu šilumos spinduliavimu gydyti įtampą nugaroje ir pečių srityje. “Šis įrenginys tikrai padėjo, kai po treniruotės turėjau skausmų šiose srityse”,- aiškina Obergfoll. Net ir dabar, kai ji paliko profesionalų sportą, Christina  toliau eina į sauną. Jauna mama ir toliau nenustoja aktyviai sportuoti.

klafs-sauna-sport-christina-obergfoell-1

Christina Obergfoll įvykdė savo idealaus namo svajonę, įsirengdama KLAFS Talo pirtį ir šiuolaikišką baseiną.

Garsūs alpinistai Aleksandras ir Tomas Huber, labiau žinomi kaip broliai Huber, yra tikri saunos mėgėjai. Broliai įsitikinę, kad būtent galimybė optimaliai atsigauti saunoje po treniruočių ir ekspedicijų yra jų sėkmės paslaptis. O su amžiumi sveikatos atsistatymo poreikis auga. Nuo pat vaikystės broliai tiki, kad pirtis yra slaptas profesionalių sportininkų ginklas. Po intensyvios treniruotės pirtis palengvina kūną ir protą, sumažina raumenų skausmą ir greitai atstato kūną.

Pirtis – efektyviausias būdas pagreitinti regeneraciją ir atkurti darbingumą. Su amžiumi tai tampa vis svarbiau. Tik parodysi nerūpestingumą – ir sveikatai gresia pavojus: alpinizmas reikalauja ne tik  gero fizinės būklės, bet ir stabilios psichikos. Štai kodėl broliai Huber vertina sauną. Jiems tai ne tik gydanti šiluma, bet ir poilsio vieta, kurioje galima visiškai atsipalaiduoti.

Štai, kodėl tėvas Tomas Huber, vyresnysis brolis seniai realizavo savo svajonę ir KLAFS įrengė jam ir jo šeimai nuosavą pirtį. “Mes išmokome vertinti sauną kaip poilsio vietą nuo pat vaikystės. Kaip ir alpinizmą” – prisimena broliai Huber. Tai yra neįkainojamos akimirkos, kai kalno viršūnėje sumažėja fizinė ir nervinė įtampa, pirtis tampa tarsi baterijos įkrovimas.

klafs-sauna-sport-huberbuam-2

Broliai Huber vertina pirtį ne tik už raminančią šilumą, bet tai ir vieta, kur galima pailsėti ir atsipalaiduoti.

Tommy Haas, Christina Obergfoll ir broliai Huber yra tik trys pavyzdžiai iš daugelio žinomų sportininkų ir saunos gerbėjų, įrodančių naudingas pirties savybes. Kiekvienas, kuris nori sportuoti, turi įtraukti į savo programą reguliarius apsilankymus pirtyje. Galite įsigyti KLAFS pirtis Baltijos šalyse iš oficialaus atstovo – Sanilux. Siūlome pilną KLAFS saunos aptarnavimą – nuo projektavimo iki įrengimo.

Šaltinis: https://www.pool-magazin.com/artikel/sauna-und-sport-gehoeren-zusammen

Plačiau KLAFS gamintojo tinklalapyje

https://www.klafs.com

Gamintojo el. katalogą anglų k. galite pasižiūrėti čia.

Gamintojo el. katalogą rusų k. galite pasižiūrėti čia.

Susidomėjote? Kilo klausimų?

Parašykite mums dabar!

Planuojate įsirengti KLAFS sauną nuosavame būste?

Mūsų komanda mielai pakonsultuos su Jūsų pirties projektu, padės parinkti tinkamiausius pirties išmatavimus bei išdėstymą, pirties apdailą, pirties krosnelę, apšvietimą ir daug kitų papildomų aksesuarų bei parengsime individualų pasiūlymą!

Susisiekite su mumis el. paštu aquamatica@sanilux.lt 

arba tel. +370 699 18403