Žingsnis po žingsnio Bisazza plytelių klojimo vadovas

Žingsnis po žingsnio Bisazza plytelių klojimo vadovas

Žingsnis po žingsnio Bisazza plytelių klojimo vadovas

„Bisazza“ prabangių lauko ir vidaus plytelių ir mozaikos gamintojas. Tai patikimas prekės ženklas, su kuriuo bendradarbiauja mūsų Sanilux.lt komanda. „Bisazza“ gamintojas siūlo platų plytelių ir mozaikos pasirinkimų spektrą: įvairių spalvų, formų, išmatavimų, bei įvairių medžiagų. Plyteles galima naudoti namie, virtuvėje, vonios kambaryje ar net SPA centre, turkiškoje pirtyje, masažinėje vonioje ar baseine. Aukštos kokybės plytelės, kurios suteikia bet kokiai gyvenamajai ir lauko zonai savito stiliaus, modernumo bei įspūdingą atmosferą.

Tačiau, norint suteikti plytelėms ilgaamžiškumą, jos turi būti klojamos kokybiškai. Interjere naudojant mozaikos plyteles su tinkleliu, svarbu jas tinkamai kloti, kad pasiekti lygų ir glotnų rezultatą. Šiame straipsnyje mes pasidalinsime, kaip tinkamai pasiruošti plytelių klojimui, kad pasiektumėte profesionalų rezultatą. Nesvarbu, ar dirbate su mažu sienos plotu, kad suteikti dekoro akcentą ar su dideliu plytelių projektu, šie patarimai padės Jums sukurti nuostabią mozaikos plytelių instaliaciją.

Pirmiausia svarbu pasiruošti tinkamas priemonės plytelių ar mozaikos klojimui:

  • Matavimo juosta: išmatuoti paviršiaus plotą, kuriame klosite plyteles ir išmatuoti bei pažymėti plyteles pjaustymui.
  • Plytelių pjaustyklė arba pjovimo diskas su deimantu: reikiamo dydžio plyteles nupjauti.
  • Keturkampė mentelė: klijų paskirstymui ant paviršiaus ir įsitikinkite, kad jie tolygiai pasiskirsto.
  • Dantyta mentelė: užtikrinti, kad klijai tolygiai pasiskirstytų arba juos nugriebti.
  • Poliesterio kempinė „Bisazza Scrub“ ir celiuliozės kempinė: plytelių paviršiaus valymui prieš ir po glaistymo.
  • Apsauginiai akiniai: apsaugoti akis nuo šiukšlių.
  • Pirštinės: apsaugoti rankas nuo šiukšlių.

Kaip tinkamai kloti mozaikos plyteles su tinkleliu?

  1. Medžiagų paruošimas

Prieš pradedant plytelių klojimą visada patikrinkite ar turite pakankamai medžiagų. „Bisazza“ gamintojo mozaikos plytelių dėžės yra pažymėtos gamybos numeriu, spalva ir nuosekliais numeriais.

2. Sienų paruošimas ir gruntavimas

Gruntavimo pagrindas plytelėms klijuoti turi būti idealiai paruoštas baltos spalvos, bei lygus (skirtingų spalvų pagrindas gali neigiamai paveikti darbo išvaizdą). Jei naudojate cementinį tinką, naudokite „Bisazza Ad Hoc“ klijus, sumaišytus su vandeniu. Jei plytelės klojamos ant gipso kartono, prieš klijuojant, sieną reikia padengti tinkamu gruntu (rekomenduojama kreiptis į įmonę, kuri gamina chemijos produktus statybai). Paruošę klijus, tolygiai paskirstykite juos lygia mentele. Palikti išdžiūti mažiausiai 5 valandas.

3. Linijų nubrėžimas

Padėkite 3 mozaikos lakštus ant žemės, išdėstykite vieną šalia kito, išmatuokite bendrą dydį, atstumą tarp kiekvieno lakšto, kuris turi būtį toks pat tarp kiekvieno plytelės lakšto. Lazeriniu nivelyru nubrėžkite linijas, kurios nurodys teisingą lakštų padėtį ant sienos ar kito paviršiaus, tarp visų lakštų turi išlikti tolygus atstumas tarp jų.

4.     Klijų paruošimas 

Paruoškite „Bisazza Ad Hoc“ klijus maišydami su vandeniu ir 3,5mm dantyta mentele paskirstykite klijus ant paruošto paviršiaus. Pirmiausia naudokite lygų mentelės kraštą, tada dantytą kraštą, brėždami mentele skersai ir „šukuodami“ klijus, kad susidarytumėte vienodos briaunos gylį. Dabar galima dėti plyteles. Klijai visada turi būti minkšti ir drėgni: tepkite mentele 45° kampu ant dangos pagrindo ir įsitikinkite, kad tepate tolygiai, nepaliekant klijų pertekliaus tarpuose. Klijuojant plyteles ant paviršiaus, rekomenduojame paskutinį „šukavimą“ atlikti horizontaliai. Tepdami klijus, stenkitės užtikrinti gerą plytelių sukibimą „minkydami“ klijus ant pagrindo prieš galutinį „šukavimą“. Taip pat yra svarbu, jeigu klijuojate plyteles tose vietose kur bus vanduo ar drėgmė (pavyzdžiui, masažinėse voniose ir baseinuose), geriausia paviršių iš anksto hidrolizoliuoti specialiu apsauginiu sluoksniu ir pridėti „Ultra“ latekso į „Ad Hoc“ klijų mišinį.

5.     Mozaikos klojimas Plytelės jau yra iš anksto paruoštos ant tinklinio pagrindo, kuris tiesiogiai liečiasi su klijais. Įsitikinkite, kad tankiausios tinklelio linijos yra nukreiptos vertikaliai. Atkreipkite dėmesį: atstumas tarp lakštų turi būti vienodas kaip ir tarp kiekvienos plytelės, kad užbaigus darbą nebūtų akivaizdžių atstumo neatitikimų.

5.1 Geras plytelių sukibimas

Klojimo metu, kol klijai dar neišdžiūvo, gumine „Bisazza“ mentele patapšnokite lakštus jau užklijuotus ant paviršiaus, kad jie tinkamai ir tolygiai suliptų.

6. Pataisymas tarp tarpų

Klojant, kol klijai dar nespėjo sukietėti, dar yra laiko pakoreguoti tarpus tarp vieno ir kito plytelių lakšto, kad tarpai būtų vienodi. Norėdami tai padaryti, nupjaukite lakštą peiliuku ir šiek tiek padidinkite arba sumažinkite tarpą tarp lakštų naudodami korekcinę keturkampę „Bisazza“ mentelę. Tai yra viena iš kruopščiausių proceso etapų, tačiau duoda puikių rezultatų. Palikite sustingti 24 valandas.

7. Glaistymas 

Prieš glaistydami, pašalinkite visas dulkes ir klijų perteklių nuo lakštų tarpų ir paviršiaus. Paruoškite Bisazza epoksidinį „Fillgel Plus“ glaistą, supildami visą kietiklio turinį („B dalis“ – kg 1) į pastą („A dalis“ – kg 2). Būtinai ištuštinkite visą kibirą. Lėtai maišykite abu komponentus maišytuvu mažu greičiu (600rpm), tęskite, kol visiškai susimaišys, tada nedelsdami naudokite. Ant sienų glaistymą visada pradėkite nuo apačios, kad vėliau plovimui naudojamas vanduo (žr. 8 punktą) nepatektų į dar neužpildytus tarpus. Skiedinį išgriebkite mentele ir padėkite ant „Bisazza“ guminės glaistymo mentelės. Pradėkite glaistymą, perkeldami mentelę įstrižai į plytelių lakštą iš apačios į viršų, kol bus visiškai užpildyti tarpai. Stenkitės, kad ant plytelių neliktų perteklinio skiedinio. Visada naudokite tinkamas apsaugines priemones.

8.Valymas  

Užtepus mišinį, yra ribotas laiko tarpas valymui pradėti (žr. laikrodį), kol mišinys pradės kietėti. Valymo procedūrą pradėkite sušlapindami valomą paviršių užpurkšdami vandens. Plyteles nuvalykite balta kempinėle „Bisazza Scrub“. Bet koks mišinio perteklius sudarys emulsiją, o tarpai liks lygūs. Sudrėkinkite Bisazza kempinę ir naudokite ją emulsijai pašalinti. Kartokite šią procedūrą tiek kartų, kiek reikia, kol paviršius bus visiškai švarus ir įsitikinkite, kad ant plytelių neliks skiedinio likučių. Kempinėles galima naudoti ne kartą, jei jos kruopščiai nuplaunamos švariu vandeniu. Visada naudokite švarų vandenį.

9. Paskutinis valymas

Norėdami galutinai pašalinti nešvarumus ir padaryti mozaiką blizgia, pakartokite visas aukščiau minėtas valymo procedūras ir laikykitės tų pačių sąlygų, kaip nurodyta aukščiau. Šioms užduotims atlikti visada naudokite švarų vandenį. Nedenkite paviršių mažiausiai 4 dienas po glaistymo, kad produktas tolygiai sukietėtų.

10. Priežiūra

Kasdieniniam valymui rekomenduojame neutralius ploviklius. Nenaudokite vaško, aliejų, vandenilio fluorido, fosforo rūgšties (arba ortofosforo rūgšties) arba produktų, su šia sudėtimi. Specialiam kalcio nuosėdų valymui rekomenduojame naudoti švelniai rūgštinį ploviklį, o visais kitais atvejais – švelniai šarminius produktus. Visada laikykitės gamintojo nurodymų, kai naudojate šias medžiagas ir visada iš karto po to nuplaukite paviršius dideliu kiekiu švaraus vandens.

 Jeigu Jus sudomėjo „Bisazza“ gamintojo mozaikos plytelės, kviečiame susisiekti su mūsų Sanilux.lt komanda, kuri mielai padės išsirinkti tinkamiausią plytelių tipą, formą bei spalvą Jūsų artimiausiam dizaino projektui.

Plačiau apie Bisazza

Susidomėjote? Kilo klausimų?

Parašykite mums dabar!

Planuojate įsigyti plyteles ir mozaiką Jūsų baseinui, fasadui, grindims, SPA zonai, virtuvei ar namuose?

Mūsų komanda mielai patars ir padės parinkti plyteles ir mozaiką, pasiūlys papildomus priedus bei parengsime Jums individualų pasiūlymą!

Susisiekite su mumis:

tel. +370 699 18403

arba parašykite mums: