Kaip paruošti užkonservuoti lauko baseiną žiemai?

Kaip paruošti užkonservuoti lauko baseiną žiemai?

Kaip paruošti užkonservuoti lauko baseiną žiemai?

Jeigu esate lauko baseino savininkas, turite žinoti kelias priežiūros taisykles ir kaip paruošti „konservuoti“ baseiną žiemos metu. Jeigu tik įsigytoje baseiną, šie patarimai gali padėti išlaikyti jo kokybę iki kito maudymosi sezono.

Pagrindinė taisyklė – suspėti užkonservuoti baseiną iki pirmų užšalimų. Tai gali prasidėti jau nuo lapkričio ar gruodžio mėnesio, bet svarbu apie tai žinoti ir laiku pasiruošti.

Lauko baseino konservavimo būdai:

  1. Pagrindinis

Nupilam lauko baseino vandenį, kuris buvo naudojamas vasaros metu. Vanduo yra nupilamas dėl galimybės išvalyti organines ir mineralines nuosėdas, bei šiukšles ir dumblius nuo baseino sienų ir grindų. Valymo metu būtina naudoti baseino chemijos dezinfekavimo priemones. Išvalomos baseino grindys, sienos bei visi baseino atrakcionai – vandens fontanai, turėklai, purkštukai ir kopėčios. Po valymo baseinas ir visi baseino priedai išplaunami paprastu vandeniu.

Tada reikia išmontuoti baseino šviestuvus, pripildyti baseine vandenį ir įjungti filtravimo režimą.  Po kelių valandų vanduo išleidžiamas žemiau purkštukų lygio, išjungiama baseino įranga ir išmontuojama hidraulinė sistema. Po to, pridedamas patikimo gamintojo baseino konservantas.

*Kitas labai svarbus žingsnis yra baseino plūdės žiemai. Iš fizikos kurso prisimename, kad užšalęs vanduo plečiasi ir taip gali pažeisti baseino korpusą ir net pačią konstrukciją. Baseino plūdės yra pagamintos iš atsparaus, tvirto ir ilgaamžiško plastiko. Plūdės yra panardinamos po baseino vandeniu naudojant nemetalinius svorius. Geriausias variantas naudoti plastikinius balionėlius centrinėje baseino dalyje ar plūdės sukabinamos tarpusavyje į reikiamo ilgio grandinę ir išdėstyti išilgai baseino šonų, 5-10 cm atstumu nuo šono. Plūdes surišti tinka stiprus sintetinis siūlas.

Paskutinis žingsnis tai baseino uždengimas. Svarbu kad būtų specialus baseino dangtis, o ne medinės lentos ar metalinės plokštės. Vasaros metu kai baseinas yra nenaudojamas, uždengimas apsaugo vandenį nuo šiukšlių ir vėsinimo, o žiemą tarnauja kaip konservavimo priemonė. Baseino uždengimo tipai – automatinė baseino žaliuzė, plastikiniai stogai kitaip vadinami paviljonai. Apie baseino uždengimo tipus skaitykite plačiau – ČIA.

  1. Palengvintas būdas

Skirtumas tarp pirmo būdo yra vasarinis vanduo nėra išleidžiamas, bet iškart pridedama baseino konservanto. Tolesnė procedūra yra panaši į aukščiau aprašytą.*

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad baseino paruošimo žiemai būdo pasirinkimas dažnai priklauso nuo pačio baseino ir kliento pageidavimų. O svarbiausia, kad žiema yra tinkamiausias laikas pasiruošti kitam vasaros sezonui. Jei vis dar neturite nuosavo baseino lauke, sportinio baseino, SPA mini baseino ar hidromasažinio baseino iki vasaros galite sugalvoti kurioje vietoje įrengti baseiną. Suspėsite paruošti SPA projektą ir net įsigyti reikiamų baseino detalių, kurie padės pradėti darbą su pirmuoju atšilimu ir iki vasaros jau turėti nuosavą baseiną.

Įsigyti baseino įrangą galite Vilniuje „Sanilux“ salone. Mūsų ekspertai parinks jums tinkamas baseino uždangas bei žaliuzes, bei patars visais baseino įrangos klausimais.

Didelį masažinių baseinų pasirinkimą galite rasti čia: https://passionspas.lt

Susidomėjote? Kilo klausimų?

Parašykite mums dabar!

Planuojate įsirengti lauko baseiną ar baseiną nuosavame būste?

Mūsų komanda mielai pakonsultuos su Jūsų baseino projektu, padės parinkti tinkamiausius išmatavimus bei išdėstymą, baseino apdailą, filtravimo įrangą, atrakcionus ir daug kitų papildomų aksesuarų bei parengsime individualų pasiūlymą!

Susisiekite su mumis:

tel. +370 699 18403

arba parašykite mums:

[contact-form-7 404 "Not Found"]