Kaip teisingai elgtis pirtyje?

Kaip teisingai elgtis pirtyje?

Kaip teisingai elgtis pirtyje?

Šiandien pirties naudojimas SPA centruose, sporto salėje ar namuose tampa neatskiriama sveikatinimosi dalimi. Reguliarus pirties lankymas gerina kraujotaką ir stiprina imunitetą, apsaugo mus nuo streso ir kitų ligų. Dėl to, kokybiškas ir teisingas pirties naudojimas yra labai svarbus mūsų fiziniam ir dvasiniam atsipalaidavimui. Šie patarimai Jums padės atlikti teisingą pirties kaitinimosi seansą be pirties eksperto.

 • Prieš naudojantis pirtimi, leiskite jai įšilti bent 90 minučių ir eikite į pirtį tik įsitikinę, kad pirties kabina yra gerai įšilusi.
 • Nerekomenduojama eiti į pirtį jeigu esate alkani arba daug privalgę. Norint naudotis pirtimi po sporto treniruočių ar kitos aktyvios veiklos, palaukite kol Jūsų širdies ritmas nukris bent iki 100 dūžių per minutę.
 • Naudojimąsi pirtimi pradėkite nuo apsiprausimo šiltame duše,  taip pat užtikrinkite, kad Jūsų pėdos būtų šiltos.  Jeigu reikia palaikykite pėdas šiltoje kneipp kojų vonelėje. Tai padės greičiau pradėti prakaituoti. Po dušo nusausinkite savo kūną, neikite į sauną šlapi.
 • Kūno vietos, kurios turi mažiau prakaito liaukų ir  mažiau prakaituoja – tokios kaip nosis ar blauzdos, naudojantis sausa sauna ir esant aukšta temperatūra gali sudirginti odą. Todėl rekomenduojama šias vietas patepti drėkinamuoju kremu. Nemėgstantiems aukštų temperatūrų galite mėgautis švelnia drėgna KLAFS sauna su SANARIUM įranga.

 

 • Atsisėskite arba atsigulkite viduriniame arba aukščiausiame pirties suole. Tam, kad pirtyje būtų patogiau ilsėtis, galite pasitiesti specialiai pirtims sukurtus KLAFS MOLLIS pagalvėles ir kilimėlius.
 • Pirtyje optimaliausia būti nuo 10 iki 12 minučių, o labiau patyrusiems pirties lankytojams rekomenduojama iki 15 minučių. Žinoma, pirties naudojimosi trukmė priklauso ir nuo Jūsų savijautos – atkreipkite dėmesį į tai kaip Jūs jaučiatės. Taip pat svarbu žinoti tai, kad pirtyje nerekomenduojama lankytis kiekvieną dieną.
 • Iš pirties taip pat nerekomenduojama išeiti per greitai. Jei Jūsų kūnas tinkamai ir užtektinai pirtyje nesušilo, jis taip pat greitai ir atsivėsins. Po tokio pirties seanso galite jaustis labiau įsitempę nei atsipalaidavę ar pailsėję.
 • Naudojantis pirtimi, jei pageidaujate galite kartu naudoti ir eterinius aliejus – tai puiki priemonė paįvairinti pirties seansą. Primename, kad eteriniai aliejai saunoje turi būti naudojami tik pirties seanso pabaigoje, o drėgnoje saunoje naudodami SaunaPUR funkciją galite naudoti kvapų terapiją pagal poreikį.
 • 1 ar 2 minutes prieš išeinant iš pirties rekomenduojama atsisėsti, pajudinti, pasukti ratu pėdas, kad kojose susikauptų daugiau kraujo ir pradėtų geriau cirkuliuoti.
 • Išėjus iš pirties, galite trumpai pasivaikščioti gryname ore, kad atvėstumėte. Atvėsti turėtumėte trumpai t.y. kad dėl šalčio nepradėtumėte drebėti. Taip pat negalima stovėti vienoje vietoje, nes taip nebus užtikrinama vienoda kraujo cirkuliacija Jūsų kūne, ir gali pradėti svaigti galva.
 • Po pirties seanso būtinai nusiprauskite prakaitą. Geriausia tai padaryti po šaltu dušu arba tiesiog įlįskite į šaltą baseiną. Šaltas dušas po pirties yra geriausia priemonė kraujo cirkuliacijai. Dušo srove atvėsinti kūną pradėkite nuo rankų ir kojų, pečių ir nugaros ir tada palengva naudokite dušą arčiau širdies srities.
 • Šilta pėdų kneipp vonelė taip pat yra puiki priemonė atsivėsinimui po pirties. Rekomenduojama kneipp voneles naudoti po pirmo dušo atsivėsinimo. Vonelėse vandens neturėtų būti daugiau nei iki kulniukų. Po kneipp procedūros, dar kartą palįskite po šaltu dušu. Neikite į pirtį, tol kol Jūsų širdies pulsas nesugrįžo į normalų ritmą ir kol Jūsų kūnas neatvėso.
 • Prieš antrą pirties seansą, jeigu norite galite pailsėti. Bet, įsitikinkite tai, kad Jūsų pėdos visada išlieka šiltos, galite jas apkloti arba naudoti šiltas kojines. Kai tik Jūsų širdies ritmas vėl tampa normalus, Jūs galite pradėti antrą pirties kaitinimosi seansą. Kaip taisyklė, atvėsinimas turėtų būti du kartus ilgesnis nei pirties kaitinimosi seansas. Poilsio laikotarpis gali trukti tiek, kiek Jūs pageidaujate.
 • Jeigu mėgaujatės pirties procedūromis reguliariai, du pirties seansai yra pakankama, bet jei lankote pirtį rečiau, galite prailginti iki trijų pirties seansų.
 • Pagerinti organizmo detoksikacijos efektą, pasirūpinkite, kad kūnas nedehidruotų. Jei jaučiatės ištroškę, gerkite daug vandens, geriausia prieš pirties seansą ir po.
 • Nerekomenduojama naudotis pirtimi labai vėlai prieš miegą. Jei per daug stimuliuosite kraujotaką ir pervarginsite kūną, gali būti sunku užmigti.

Plačiau KLAFS gamintojo tinklalapyje

https://www.klafs.com

Gamintojo el. katalogą anglų k. galite pasižiūrėti čia.

Gamintojo el. katalogą rusų k. galite pasižiūrėti čia.

Susidomėjote? Kilo klausimų?

Parašykite mums dabar!

Planuojate įsirengti KLAFS sauną nuosavame būste?

Mūsų komanda mielai pakonsultuos su Jūsų pirties projektu, padės parinkti tinkamiausius pirties išmatavimus bei išdėstymą, pirties apdailą, pirties krosnelę, apšvietimą ir daug kitų papildomų aksesuarų bei parengsime individualų pasiūlymą!

 

Susisiekite su mumis:

tel. +370 699 18403

tel. +370 685 12284

arba parašykite mums:

[contact-form-7 404 "Not Found"]