Saunos ar pirties naudojimas | Sanilux

Saunos ar pirties naudojimas

Saunos ar pirties naudojimas

Saunos ar pirties naudojimas

Tinkamas pirties naudojimas – į ką reikėtų atkreipti dėmesį kitą kartą apsilankius pirtyje

Žiema yra pirties metas, tačiau virusams taip pat yra puikus sezonas. Pirties ekspertas Gernot Mang atskleidžia, kaip tinkamai pasiruošti saunos apsilankymui, atsipalaiduoti ir sustiprinti imuninę sistemą.

Tinkamai išsimaudyti pirtyje nėra sunku –  aiškina KLAFS SPA ir saunos įrangos įmonės direktorius Gernot Mang.

Nesvarbu, ar po sporto, ar įtemptos darbo dienos, daugeliui naudingas prakaitavimas pirtyje, ypač šaltuoju metų laiku yra tiesiog privaloma dalis. Tačiau į ką reikia atsižvelgti, jei paskutinis apsilankymas pirtyje buvo prieš kelis mėnesius ar net metus? Ar tokiu atveju sauna yra saugi? Gernot Mang – kaip vieno iš pirmaujančių pasaulyje pirčių gamintojų KLAFS generalinis direktorius aiškina, kaip tinkamai elgtis kitą kartą apsilankius pirtyje.

Teisingas pirties lankymas: Klausimai saunos žinovui Gernot Mang

Daugeliui paskutinis apsilankymas pirtyje buvo prieš kelis mėnesius, jei ne prieš metus. Į ką reikėtų atsižvelgti prieš pirmą apsilankymą pirtyje po ilgos pertraukos?

Gernot Mang: Pirties lankymo tikslas yra atsipalaiduoti ir duodi naudos mūsų kūnui ir sielai. Taigi geriausias patarimas tiems, kurie ilgą laiką nesikaitino saunoje: elkitės lėtai ir klausykite savo nuojautos! Svarbu neskubėti ir ramiai mėgautis pirtimi. Jei keliaujate ar skubate ir reikia ką nors skubiai atlikti, pirties seansą verčiau atidėkite ramesnei dienai.

Nuo kokios temperatūros geriausia pradėti nepatyrusiems pirties lankytojams?

Patartina pradėti nuo šiek tiek žemesnės temperatūros. Terminėse pirtyse ar viešbučiuose dažniausiai yra keletas saunų, kurių temperatūra skiriasi. Pavyzdžiui, galite pradėti nuo 65° iki 80°C temperatūros, o vėliau pereiti prie karštesnės pirties. KLAFS SANARIUM sauna  (https://www.sanilux.lt/sauna-su-garu-spa-proceduros-pirtyje/) labai tinka pradedantiesiems namuose, nes penkių skirtingų klimato zonų dėka galima pradėti nuo švelnios garinės pirties klimato.

Kada galima padidinti saunos temperatūrą?

Po kelių pirties seansų greitai patys pastebėsite, kokioje temperatūroje jaučiatės patogiausiai. Vėliau galima išbandyti ir suomišką pirtį 90°C temperatūroje.

Koks geriausias būdas atvėsti po saunos? Ar Jums labiau patinka ledinis ar drungnas dušas?

Visi žino saunos ritualus iš Suomijos: iš pradžių intensyvus pirties seansas, o paskui ledinis vėsinimas užšalusiame ežere. Su ledo fontanu ar „sniego rojumi“ iš KLAFS šį natūralų atsivėsinimą taip pat galima patirti kai kuriuose viešbučiuose ar terminėse pirtyse. Žinoma, tokie ritualai rekomenduojami tik praktikuojantiems, patyrusiems pirtininkams.

Taigi pradedantiesiems labiau tinka drungnas dušas?

Kadangi pirtyje kūno šerdis įkaista apie 0,5–1°C, būtinas kruopštus atvėsinimas. Drungno dušo gali nepakakti, kad atvėsintumėte kūną. Kadangi atsivėsinimas taip pat yra būtinas dėl daugelio sveikatą stiprinančių savybių, geriausia rinktis gryno oro ir šalto dušo derinį.

Kaip galėtų atrodyti šis derinys?

Iš karto po pirties seanso galite pasivaikščioti lauke – bet labai svarbu nesustoti, stovėti, o visada judėti, nes kitaip gali per daug nukristi kraujospūdis. Prieš pradedant drebėti nuo šalčio, po kelių minučių patartina priimti šaltą dušą.

Ar yra ką būtina atsiminti po pirties? Kuom galima užsiimti po pirties seanso?

Po vieno ar kelių pirties seansų svarbiausia atsipalaiduoti. Tikriausiai žinote tą jausmą vakare po apsilankymo pirtyje, kurį daugelis apibūdina kaip lengvą, malonų nuovargį. Turėtumėte įsiklausyti į šiuos savo kūno signalus ir pailsėti. Tokiu būdu galima paskatinti regeneraciją, o organizmas gali atremti ankstesnius stiprius karščio ir šalčio dirgiklius. Dar vienas mano patarimas: Gerkite daug prieš ir po pirties – geriausia vandens ar arbatos. Be to, per dieną galite išgerti vandens daugiau nei įprastai.

Kelias savaites vėl šaltasis sezonas: ar galima pirtyje aktyviai stiprinti imuninę sistemą ir taip apsisaugoti nuo infekcijų kasdieniame gyvenime?

Labai aiškus taip! Reguliarūs pirties užsiėmimai lavina imuninę sistemą. Vokietijos sveikatos tyrimų instituto profesoriaus Resch  (https://www.sanilux.lt/sauna-ir-koronavirusas/) dėka žinome, kad šis „apsauginis skydas“ susikaupia gana greitai. Per jo interviu jis aiškina, kad reguliarus pirties lankymas maždaug po dviejų-trijų mėnesių ženkliai sumažina jautrumą įvairiems peršalimo ligas sukeliantiems sukėlėjams. Tačiau svarbu reguliariai lankytis pirtyje.

Kai kurie žmonės šiuo metu tikrai nedrįsta eiti į viešas pirtis, nes bijo užsikrėsti koronavirusu. Ir ar šis pavojus tikrai didelis?

Iš esmės visose pirčių ir sveikatingumo patalpose turi būti laikomasi žinomų higienos ir atstumo taisyklių. Be to, dabar galima teigti, kad aukšta temperatūra koronavirusams yra problema. Kadangi glaudžiai bendradarbiaujame su Vokietijos sveikatos tyrimų institutu, žinome, kad SARS-CoV virusai greitai pasiduoda karščiui. Bet jei norite, kad pirtis būtų visiškai privati, turėti savo pirtį namuose galėtų būti geras sprendimas.

Jei noriu namuose įsirengti savo pirtį, kokios yra mano galimybės?

Šiandien turite beveik neribotas galimybes! KLAFS įmonė turi misiją pasiūlyti žavių atsipalaidavimo akimirkų – kiekvienoje gyvenamojoje ir kambario situacijoje. Puikus natūralios pirties namelis sode, kaimiška, klasikinė pirtis rūsyje arba moderni, atvira pirtis su dideliais stiklo elementais vonioje ar net svetainės zonoje – visa tai įmanoma.

Čia galite pasiskaityti daugiau apie saunos įrengimą namuose https://www.sanilux.lt/saunos-ar-spa-zonos-irengimo-patarimai/

Ar galima pirtis integruoti ir į mažus butus?

Su KLAFS S1 sauna (https://www.sanilux.lt/isvaziuojama-klafs-s1-sauna-mediem-su-nuolaida/) pasiekėme nedidelę revoliuciją. Šios saunos dėka vargu ar rasite ką nors panašaus, kur sauna tilptų į nedidelį kambarį. Dėl nedidelio ploto poreikio jį galima puikiai integruoti ir mažuose kambariuose, miegamajame, vonioje, virtuvėje ar svetainėje. Tai leidžia naudotis pirtimi bet kokiais gyvenimo atvejais, kai anksčiau tai buvo tiesiog  neįmanoma. S1 sauna galima išsklesiti nuo spintos dydžio iki pilnavertės pirties per 20 sekundžių.

Ką daryti, jei gyvenamajame bute yra palėpė su žemu šlaitiniu stogu?

Tai taip pat nėra problema. Pirmiausia yra išmatuojama vieta kur bus įrengta sauna, sprendžiama kaip įrengti sauną po nuožulniu stogu ir tada paruošiamas projektas. Tokiu atveju sauna yra dažniausiai daroma pagal užsakymą

Ar man taip pat reikia specialių jungčių?

Atsižvelgiant į krosnelės dydį ir atitinkamą galią, kai kuriais atvejais pirtyje gali prireikti aukštos įtampos jungties. Tačiau mažesniems modeliams visiškai pakanka įprastos buitinės 230 voltų jungties.

Ar yra būdų, kad pirties statyba ir pirties naudojimas būtų tvarus?

Visiškai įmanoma atkreipti dėmesį į tvarumą saunoje ir sveikatingumo zonoje. Tam lemiamas veiksnys yra gamintojo pasirinkimas. KLAFS įmonei labai svarbus tvarumas. Jau daugelį metų yra įsipareigoję tausiai naudoti gamtos išteklius ir mato, kad ryškus aplinkosauginis sąmoningumas yra būtina mūsų kasdienio darbo sąlyga. Pavyzdžiui, sukūrėme energiją taupančius paketus „Green Sauna“ ir „Green Steam“. Kitas pavyzdys – mūsų CIRCOTHERM „klimato vadybininkas“, kuris automatizuoja ir tuo pačiu optimizuoja šviežio oro tiekimą pirtyse. O kalbant apie medieną – svarbiausią mūsų žaliavą – mes pasikliaujame geriausia mediena ir medžiagomis bei skiriame dėmesį miškininkystei.

Ar turite ekspertų patarimą dėl priežiūros ir valymo, kad galėtumėte ilgai mėgautis savo pirtimi?

Kiekvienas, kuris perka gerą kokybę, paprastai visą gyvenimą mėgausis nuosava pirtimi. Be to, pirtį labai lengva prižiūrėti. Su valymo priemonėmis būčiau atsargesnis ir santūresnis. Pavyzdžiui, grindų valymui pakanka reguliaraus grindų plovimas. O dėl terminės dezinfekcijos, dezinfekcijos priemonės taip pat nereikalingos.

Vertimas: https://www.ad-magazin.de/artikel/richtig-saunieren-saunabesuch-anleitung-tipps-experte?fbclid=IwAR1iBiD2DVUVuzbhbZu4bFrImbVe-RpY50QpXa5iNpOWMgpcI1oqwWxVQeY 

Plačiau apie KLAFS

Susidomėjote? Kilo klausimų?

Parašykite mums dabar!

Planuojate įsirengti KLAFS sauną ir SPA nuosavame būste?

Mūsų komanda mielai pakonsultuos su Jūsų pirties projektu, padės parinkti tinkamiausius pirties išmatavimus bei išdėstymą, pirties apdailą, pirties krosnelę, apšvietimą ir daug kitų papildomų aksesuarų bei parengsime individualų pasiūlymą!

Susisiekite su mumis:

tel. +370 699 18403

arba parašykite mums: