Saunos ar SPA zonos įrengimo patarimai

Saunos ar SPA zonos įrengimo patarimai

Saunos ar SPA zonos įrengimo patarimai

Ką reikia žinoti prieš įsirengiant sauną namuose?

Planuojate įsirengti nuosavą namų sauną? Bet nežinote nuo ko pradėti? Jeigu planuojate įsirengti namų sauną ar pirtį pats, tai gali būti sudėtinga, kadangi įsirengti sauną nėra taip paprasta, o ir reikalauja laiko. Dėl šių priežasčių surinkome Jums patarimus, gudrybes ir naudingos informacijos, bei mūsų įgyvendintų saunų projektų pavyzdžius.

Koks kambarys tinka namų saunai?

Nesvarbu – ilgas, siauras ar mažas ir kompaktiškas, rūsyje ar palėpėje su itin nuožulniomis sienomis – praktiškai kiekvienas kambarys gali būti naudojamas kaip namų SPA poilsio erdvė. Saunos projektavimas prasideda nuo patalpų ir sienų tikslaus išmatavimo.

nestandartinis saunos irengimas rusyje su lounge gultais ir vyno saldytuvu

Nuotraukoje KLAFS Matteo Thun sauna įrengta privačiuose apartamentuose Vilniaus senamiestyje. Norint pamatyti daugiau saunos nuotraukų spausk čia.

Saunos įrengimo techniniai reikalavimai

Saunos irengimas rusyje, nestandartines saunos irengimas su nuozulniomis sienomis

Nuo saunos iki poilsio zonos ir dušo turėtų būti atsižvelgiama ne tik į individualius dizaino sprendimus, bet ir į techninius reikalavimus, tokius kaip elektros tiekimas, ventiliacija ir grindys. Vidinės saunos sienos turi būti suplanuotos ne mažiau kaip 5 cm atstumu nuo sienos, o išorės – ne mažiau kaip 10 cm. Saunos grindys – betoninės arba padengtos plytelėmis. Bendravimas su Sanilux.lt komanda Jums padės suderinti visas detales saunos įrengimui.

saunos irengimas vonios kambaryje salia lango su pirties krosnele

Atkreipkite dėmesį į šios saunos plytelių grindis. Nuotraukoje KLAFS Aura sauna.

Saunos išplanavimas

Keturvietei saunai pilnai įrengti užtenka vos 2×2 metrų patalpos. Žinoma, patogiausia, kai saunos gultas leidžią atsigulti. Renkantis saunos patalpą, įsivaizduokite plačios lovos išdėstymo planus. Tačiau kampinis išdėstymas saunai yra idealiausias: toks išdėstymas ne tik rekomenduojamas vizualiai, bet ir geriausiai išnaudoja erdvę. Naudojant BONATHERM saunos krosnelę, galite sutaupyti saunos erdvę, o ji pasislėps saugiai po saunos gultu.

kampines Saunos irengimas mediniame name prie baseino

Nuotraukoje KLAFS Lounge sauna su Sanarium funkcija – sauna su garu. Skaitykite apie SANARIUM funkciją čią.

vonios kambario patalpa pries saunos irengima

Patalpa prieš saunos įrengimą vonios kambaryje.

Saunos hidroizoliacija ir energijos taupymas

Didžiausias šilumos ir energijos praradimas vyksta per lubas. Todėl svarbu užtikrinti, kad saunos sienų ir lubų dailylentės atitiktų aukščiausios kokybės RAL reikalavimus (Vokietijos kokybės užtikrinimo ir sertifikavimo institutas). 

Saunos mediena – vidaus ir išorės apdaila

Kokybiškas medienos apdorojimas yra svarbus saunos sienoms ir luboms, padeda neprarasti saunos šilumos ir drėgmės. Šias savybes geriausiai atitinka kanadietiškos pušies ir skandinaviškos eglės mediena. „Mėlynojo angelo“ (vokiškai „Blauer Engel“) sertifikatas patvirtina naudojamos medienos nekenksmingumą ir išmetamų teršalų normą. Visa KLAFS saunos mediena turi šį kokybės sertifikatą. Be to, KLAFS saunos produktai atitinka RAL reikalavimus (Vokietijos kokybės užtikrinimo ir sertifikavimo institutas), todėl jie  yra pažymėti RAL-RG 423 kokybės ženklu.

saunos dailylentes pavyzdziai, ivairiu spalvu ir tipu mediena saunai

Saunos krosnelė ir valdymo pultas

Šiuolaikiški, aukštos kokybės saunos valdymo pultai suteikia saugų ir intuityvų saunos naudojimą. Valdymo pultu galima reguliuoti ar stebėti saunos duomenis, tokius kaip saunos tipas, temperatūra, drėgmė, laikas ar saunos paruošimas. Saunos ventiliacija, krosnelės veikimas ir saunos valdymas – tarpusavis veikimas yra atsakingas už kokybišką pirties klimatą. Pirties krosnelės išorė turi būti šilta žemesnėje nei 100°C temperatūroje. Norint, kad įkaitimo laikas neviršytų ribų, krosnelės našumas (nurodytas kW) turėtų būti pritaikytas prie saunos dydžio. Apsauginės krosnelės grotelės apsaugo nuo nudegimų.

saunos valdymo pultas

Vėdinimo sistema 

Ventiliacijos sistema yra būtina, norint užtikrinti tinkamą oro apykaitą saunoje. Oro srautas turėtų būti reguliuojamas priklausomai nuo darbo režimo ir žmonių skaičiaus. Tokiu būdu Jūs ne tik užtikrinsite optimalų saunos klimatą, bet ir sutaupysite energijos ir išlaidų.

 • KLAFS CIRCOTHERM ventiliacija

Pirties vėdinimas užtikrina kokybišką klimatą Jūsų saunoje. Saunoje naudojant reguliuojamą Circotherm ventiliacijos sistemą, vidaus oras iš pirties ištraukiamas trimis etapais. Atvėsęs saunos oras nusileidžia iki saunos apačios, kur yra nepageidaujamas, todėl ventiliacijos sistema pašalina šį orą per apatinėje saunos dalyje įrengtą angą. Šviežias oras patenka per saunos krosnelę arba pro durų apačią iš išorės – krosnelėje jis yra pašildomas. Įšilęs oras pakyla ir taip užbaigia oro cirkuliaciją. Kiekviena saunos kabina turi užtikrinti pakankamą oro cirkuliaciją, leidžiant jam patekti iš išorės ir tada jį ištraukti – tai yra KLAFS CIRCOTHERM ventiliacijos sistemos užduotys.

Saunos durys

Dėl saugumo reikalavimų durys turi būti atidaromos į išorę. Stiklinės durys turėtų būti pagamintos iš saugaus grūdinto stiklo. Medinė durų rankena apsaugo nuo nudegimų.

Prabangiame bute įrengta SPA poilsio erdvė su vaizdu į senamiestį – KLAFS Lounge saunos projektas ir terasoje įrengta Jacuzzi masažinė vonia. Daugiau nuotraukų čia.

Sėdėjimo ir gulėjimo komfortas pirtyje

Pirties atlošai turėtų būti ergonomiškos formos ir tvarkingai apdirbti. Iš medienos, kurioje nėra šakų ir dervos, ir kuri turi atlaikyti drėgmę (prakaitą) ir didelius temperatūros svyravimus. Galimi du tipai: drebulės mediena ir abachi.

vidines saunos apdaila ir gultu isdestymas, saunos apsvietimas

Saunos aksesuarai ir papildoma įranga

 • Infraraudonųjų spindulių sėdynė – InfraPlus;
 • SANARIUM funkcija – 5 saunos vienoje (daugiau skaitykite apie sauną su garu čia);
 • Mollis pagalvėlės ir kilimėliai – PLAČIAU;
 • Saunos apšvietimas – skaitymui ar jaukiai saunos atmosferai;
 • Spalvų terapija Coloured Light su kolageno gamyba ir odos stangrinančiu chromoterapijos šviestuvu Liftlight;
 • Aquaviva – šviesos ir garso sistema (miško, kalnų upelių, paplūdimio garsai);
 • Žvaigždėtas dangus – sukuria besikeičiančių spalvų žaismą;
 • Deguonies įranga „SANO2” – speciali deguonies sistema, naudojama saunoje;
 • Microsalt SaltProX – sausos druskos inhaliacijos įrenginys (skaitykite čia);
 • Alexa saunos valdymas balsu.

Kokybės sertifikavimas

Keturi kokybės sertifikatai, kurie užtikrins, kad įsigysite kokybišką sauną savo namuose:

 • RAL reikalavimai (Vokietijos kokybės užtikrinimo ir sertifikavimo institutas);
 • VDE – saunos krosnelės kokybės kontrolė;
 • „Mėlynojo angelo“ (vokiškai „Blauer Engel“) sertifikatas patvirtina naudojamos medienos nekenksmingumą ir išmetamų teršalų normą.
 • Visos KLAFS saunų medienos apdailai buvo suteiktas Dresden GmbH sertifikatas, kuris patvirtina, kad saunos plokštėse nerasite formaldehido (dar žinomas kaip metanalis) ir kitų lakiųjų organinių junginių.

Plačiau apie KLAFS

Susidomėjote? Kilo klausimų?

Parašykite mums dabar!

Planuojate įsirengti pirtį nuosavame būste?

Mūsų komanda mielai pakonsultuos su Jūsų pirties projektu, padės parinkti tinkamiausius išmatavimus bei išdėstymą, pirties apdailą, šildymo įrangą, pirties apšvietimą ir daug kitų papildomų aksesuarų bei parengsime individualų pasiūlymą!

Susisiekite su mumis:

tel. +370 699 18403

arba parašykite mums:

[contact-form-7 404 "Not Found"]