Reguliarūs pirties lankymai pagerins sporto kokybę

Reguliarūs pirties lankymai pagerins sporto kokybę

Reguliarūs pirties lankymai pagerins sporto kokybę

Anot „TikTok“, praleidus kiekvieną savaitę pirtyje vos 20 minučių, gali žymiai sumažinti širdies ligų rizika. Šios tendencijos mėgėjai yra net ir Holivudo įžymybės – Zacas Efronas, Kim K, Elle MacPherson ir Lady Gaga.

  KLAFS pirties įrengimas vilniuje

Nors įžymybėms yra lengva reklamuoti pirties teikiamą naudą sveikatai, tačiau ar pirties lankymai iš tikrųjų duoda naudos, ar tai tik gandai apie jos regeneracines galias?

Daktaras Mike’as Hoaglin, Dr House medicinos direktorius, mano, kad tai yra daugiau nei žaibiška internetinė tendencija, ir aiškina, kad pirtys yra viso kūno termoterapijos rūšys ir kad šilumos poveikis ilgą laiką buvo laikomas kaip tradicinė terapija daugelyje kultūrų.

KLAFS pirties įrengimas vilniuje

Trumpai tariant, sauso karščio privalumai yra tikri ir tai buvo naudojama ilgiau nei 15 sekundžių vaizdo įrašas.

Kokie yra pirties lankymo privalumai?

Nuo Suomiško stiliaus pirčių iki turkiškos garinės ir rusiškos „banyos“. Daktaras Mike‘as Hoaglin aiškina, kad kūnas tradicinėje pirtyje yra 80–100°C temperatūroje, esant 10–20% drėgmės, ir pirties procedūra reikia mėgautis apie 5–20 minučių per vieną pirties seansą. Tuo tarpu infraraudonųjų spindulių pirtys veikia 45-60°C temperatūroje.

Dažniausiai reklamuojama nauda yra „detoksikacija“, kurią galima išprakaituoti po sunkios nakties ar neteisingos mitybos. Tačiau daktaras Hoaglin mano, kad tikroji pirties nauda slypi jos gebėjime susidoroti su trumpalaikiu stresu, kaip paprasta mankšta. Šilumos poveikis ir sumažintas deguonis pirtyje gali pagreitinti šį procesą, padėti atsigauti ir pagerinti bendrą kūno savijautą.

KLAFS pirties įrengimas vilniuje

“Taip pat šilumos poveikis verčia kūną ne tik palaikyti temperatūrą, bet ir aktyvuoja tam tikrus apsauginius mechanizmus”, – priduria Hoaglin. Visų pirma, pirties lankymas gali padėti atkurti baltymus, kurie yra pažeisti dėl senėjimo. “Šiluminio šoko baltymai yra susiję su sumažėjusia raumenų atrofija, kuri turi įtakos Alzheimerio ligos prevencijai ir yra susiję su ilgaamžiškumu”, – aiškina Hoaglin.

Kitaip tariant, pirtys turi aukštą temperatūrą, kai reikia padėti kūnui įveikti kasdienes įtampas, kurios prisideda prie senėjimo. Be to, tyrimai rodo, kad reguliarus pirties lankymas iš tiesų gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, pagerinti psichinę sveikatą ir padėti lėtinėms kvėpavimo takų ligoms.

Gyvenimas gali priklausyti nuo to, ar įsirengsite pirtį savo sodo namelyje.

Kada geriausias laikas yra pirties seansui?

KLAFS pirties įrengimas vilniuje

Daug kalbėta apie karštas vonias, panašias į sauną, ir jos naudą sveikatai. Tiesą sakant, „Harvard Health“ nustatė, kad „žmonės, kurie naudojo šiltą vonios maudymąsi mažiau nei du kartus per savaitę, ir tie, kurie naudojo šiltą vonios maudymąsi beveik kiekvieną dieną, turėjo 28% mažesnę širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir 26% mažesnę insulto riziką“.

Daktaras Hoaglin aiškina, kad kai kalbama apie maudymąsi vonioje kas dvi savaites, „naudojant vonią ar sausą šilumą, gali suteikti daugelio medžiagų apykaitos pranašumų. Bei retas maudymasis šiltoje vonioje gali turėti mažiau galimybių reguliuoti kūno temperatūrą, nes prakaitavimas tampa nereikšmingas. Aukštesnė temperatūra ilgai nebus toleruojama, o su karščiu susijusių ligų rizika gali būti didesnė.”

Reguliarus pirties lankymas arba maudymasis šiltoje vonioje priklauso nuo Jūsų pačių.  „Kai lankote pirtį, tai priklauso nuo Jūsų individualių tikslų ir pageidavimų“, – aiškina Hoaglin. „Kai kurie žmonės mėgsta įšilti prieš treniruotę, tai gerina kraujotaką ir atpalaiduoja raumenis. Kiti gali pasirinkti natūralaus būdo procesą, kuris suaktyvina šilumą, ir padeda lengviau atsigauti.“

Vienintelis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad dažniausiai infraraudonųjų spindulių pirtis padidina melatonino gamybą ir skatina miegą. Taigi, jei naudojate infraraudonųjų spindulių pirtį prieš miegą, tada tai gali Jums suteikti naudos, tačiau jeigu naudosite pirtį prieš darbą, jausitės pavargęs arba mieguistas.

KLAFS pirties įrengimas vilniuje

Ar įmanoma persistengti su pirties seansais?

Šilumos perteklius gali suteikti ir rizikos. Net jei esate boksininkas, bandantis palaikyti svorį, turite būti atsargūs dėl dehidratacijos pirtyje. „Per vieną seansą saunoje galite prarasti apie 1kg kūno vandens“, – sako Hoaglin ir paaiškina, kad netinkamas naudojimas gali būti mirtinas.

„Pirties lankymas pradedantiesiems yra rekomenduojamas ne daugiau nei 5–10 minučių. Jei Jūsų kraujospūdis linkęs mažėti, būkite atsargūs dėl padidėjusios alpimo priepuolių rizikos“, – pataria jis.

„Jei vyrų vaisingumas kelia susirūpinimą, turėkite omeny, kad šilumos poveikis sumažina spermatozoidų skaičių. Paprastai jie normalizuojasi po šešių mėnesių, kai vengiama pirties ir karštų vonių.

Koks yra normalus pirties naudojimas?

Jei turite galimybę dažnai lankytis sporto salėje su pirtimi, galbūt skaitydami šį straipsnį  galvojate, kad viską darote teisingai. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į du dalykus:

Visų pirma, yra optimalus pirties seansų skaičius, kurį Hoaglin skiria nuo vienos iki trijų seansų per savaitę (iki 12 seansų per mėnesį). „Kaip ir mankšta, ilgalaikiai rezultatai bus lengviau vertinami atliekant sesijas 1–3 kartus per savaitę“, – sako jis. Kitaip tariant, nuoseklumas yra esminis dalykas.

Antra, pirtis nėra pasiteisinimas praleisti treniruotę ir eiti tiesiai į pirtį. Pagalvokite apie savo pirties seansą kaip malonumą bei poilsį po darbo.

Vertimas: https://www.gq-magazine.co.uk/fitness/article/sauna-benefits

KLAFS pirčių gamintojo katalogą galite rasti PASPAUDĘ ČIA 

Paruošime SPA centro koncepciją, suprojektuosime ir įrengsime vonios kambario ar SPA interjerą, parinksime apdailos medžiagas, plyteles, mozaiką, santechniką ir visą reikalingą baseino, pirties ar garines saunos įrangą.

Sanilux.lt salone Vilniuje galite įsigyti vonios kambario baldus, santechniką bei vonios aksesuarus, plyteles, mozaiką, baseino įrangą, SPA ir saunų įrangą namams, SPA įrangą sveikatingumo centrui, KLAFS pirtis.

SUSISIEKTI

Plačiau apie KLAFS

Susidomėjote? Kilo klausimų?

Parašykite mums dabar!

Planuojate įrengti KLAFS sauną ir SPA įrangą?

Mūsų komanda mielai pakonsultuos su Jūsų pirties projektu, padės parinkti tinkamiausius pirties išmatavimus bei išdėstymą, pirties apdailą, pirties krosnelę, apšvietimą ir daug kitų papildomų aksesuarų bei parengsime individualų pasiūlymą!

Susisiekite su mumis:

tel. +370 699 18403

arba parašykite mums:

[contact-form-7 404 "Not Found"]